ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
tehdit algısı düşmanlaştırmak düşamnlık/savaş söylemi hakaret,aşağılama,düşmanlık abartme ötekileştirme,(Simgeleştirme) özcülük yok sayma etiketleme Küfür / Hakaret / Aşağılama, abarta toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi düşmanlık,çarpıtma Hristiyan hakaret.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
DÜNYA RABİAT?ÜL ADEVİYYE MEYDANI
 19.08.2013


Mahmut Toptaş

Mahmut Toptaş yazısında, Mısır’daki Adevviye Meydanı’nda toplanan protestoculara güvenlik güçlerinin saldırması sonucu yaşanan katliam üzerinden batı dünyası ile İslam dünyasını karşılaştırıyor. Kral ve Krallığı sevmediğini belirten Toptaş, Müslümanların da çeşitli şekillerde bölündüğüne dikkat çekiyor, “Buna rağmen, İslam alemindeki krallardan herhangi birini, gönül terazimin sağ tarafına koysalar, öbür tarafına da batıdaki bütün kafirleri koysalar yine de bu bir kral, onların hepsinden değerlidir. Çünkü bunun hatası amelde, kafirin hatası temelde” diyor ve demokrasi ile yönetilen ülkelerde Müslüman çocukların Hıristiyan aileler elinde kafirleştirildiğini iddia ediyor; “Demokrasiyle yönetilen ülkelerde bir parmak fazlasına sahip partiler, dilediklerini zindanlarda çürütürler, on binlerce Müslüman çocuğunu anasının kucağından zorla alıp Hıristiyan aileler elinde kafirleştirebilirler, diledikleri kadar affederler, erkekleri kadın yaparlar, halkının en okumuşlarını esrar bağımlısı yaparlar ve parlamentodan kanun çıkararak uyuşturucunun her çeşidinin satıldığı, içildiği sokaklar ve borsalar oluştururlar. Kendi çocuklannı cehenneme gönderme okulları kurarlar, cayır cayır yanması için papaza üflettirirler... “ diyerek Hıristiyanlara ve tüm batı toplumlarına hakeret ediyor, düşmanlaştırıyor. NOT: Yeni Akit gazetesi, 20 Ağustos 2013 tarihli “Basın Arşivi” sayfasında, Mahmut Toptaş’ın Hıristiyanlara ve batı toplumlarına hakaret eden, düşmanlaştıran bu yazısının bir bölümüne yer vererek düşmanlık söylemin yeniden üretilmesine ortaklık ediyor.

Sayfa: 8  Etiketler: abartma, çarpıtma, düşmanlık, hakaret,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.