ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düşmanlaştırmak dusmanlik bağlantı yoluyla suçlama Kürt iftira ırkçılık aşağılama,hedef gösterme halklar arasındaki düşmanlığı körükleme yükleme düşmanlık,hedef gösterme savaş çağrısı Çarpıtma/Hedef gösterme ötekileştirme,(Simgeleştirme) doğal bir kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
?Biz de Meydanları Boş Bırakmayalım?
Van Olay 29.07.2013


Fırat Aslan

Fırat Aslan’ın yaptığı haberde, Mısır’da darbecilerin, protestoculara yönelik katliam, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve gazeteci-yazarların görüşlerine yer vererek onların ağzından eleştiriliyor. Ölenlerin Müslüman olduğu iddiasından hareketle, darbeyi gerçekleştiren ordu Genelkurmay Başkanı Sisi’nin Yahudi kimliğine atıfta bulunarak dini kimlikler arası düşmanlık pekiştiriliyor. Haberin “Biz de meydanları boş bırakmayalım” başlığı ile savaş çağrısı yapılıyor.

Sayfa: 1-3  Etiketler: düşmanlık, Hedef gösterme, savaş çağrısı,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.