ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
cinsiyetçi doğal kimlik öğresinihakaret unsuru olarak kullanma kadına yönelik ayrımcılık küfür düsmanlik söylemi tehdit savaş söyemi hedef gösterme Aşağılama / Düşmanlık düsmanlik,hakaret düşmanlık,çarpıtma abatma eşcinsellik savaş çığırtkanlığı Çarpıtma / Hakaret
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  raporlar  
 
İnternette nefret üzerine OSCE-ODIHR çalışmaları hakkında rapor
OSCE-ODIHR 20.11.2010
İngilizce olarak yayınlanan raporu buradan indirebilir ve AGIT-ODIHR sitesinde bulabilirsiniz.Raporun arkaplan bölümünden: 2003 yılından bu yana AGİT AGİT nefret suçlarının internette yayınlanan ırkçı, zenofobik, anti-Semitik ve diğer nefret ifadeli içerikler sebebiyle tetiklendiğini kabul etmiştir. (1) AGİT Bakanlar Konseyi 2 Aralık 2009 tarihli Atina'daki toplantısı sırasında kabul ettiği 9/09 tarihli kararla ODIHR'i "Internet kullanımıyla önyargı temelli şiddet ve verdiği zarar arasındaki potansiyel bağlantıyı ve buna bağlı olarak alınması gereken pratik önlemleri, katılan Devletlerle görüşerek ve ilgili uluslararası kurumlar ve sivil toplum ortaklarıyla işbirliği içinde incelemekle" görevlendirmiştir.(2) Bu rapor, ODIHR'in bu görevi ifa ederken yaptığı çalışmaların bir özetidir.

(1) Maastricht Ministerial Council Decision 4/03 of 2 December 2003 on Tolerance and Non-discrimination, paragraph 8, http://www.osce.org/documents/mcs/2006/06/19330_en.pdf.

(2) Athens Ministerial Council Decision 9/09 of 2 December 2009 on Combating Hate Crimes, paragraph 12, http://www.osce.org/documents/cio/2009/12/41853_en.pdf.Etiketler:


 

yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.