ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşağılama/ hedef gösterme dışlama aşağılama,hakaret abartma Hakaret / Aşağılama d düşmanlığı körükleme olumsuz atıf düşmanlık yayma düşmanlık,çarpıtma hakaret asagilama toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi aşağılama/düşmanlık/hedef gösterme kışkırtma simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Huzur ve huşu içinde yatağa girdiler
Kuzey Ekspres 30.08.2013


Nihat Genç

Nihat Genç, Suriye’deki olayları ele aldığı yazısında batılı ülkelerle yapıldığını söylediği işbirliklerini; “Daha dün Mursi devrilince Amerika'ya lanetler okuyan Müslümanlar daha üç gün dolmadı aynı cemaat aynı secdede pozisyon değiştirmeden Amerika'ya gel hadi çabuk gel bizi düzüver vaziyetine geçiverdi ve şüphesiz Anadolu'da gelenektir oğlan tarafı çarşafı görmek isteyecek, gazetelerimiz birkaç güne kalmaz kanlı çocuk camii ölmüş tecavüze uğramış başörtülü müslüman kadın fotoğraflarını gösterdiğinde, Amerika'nın damatlığı kabul görüp şerefine silahlar atılacak…” cümleleriyle olaya yaklaşımında erkek egemen bir dil kullanıyor, muhatap aldığı kişilere hakaret ediyor. “Yabancıyla işbirliğine girenler ister müslüman ister babam olsun düşmanımdır” alt başlığı ile yazdığı bölümde ise farklı kimliklere karşı düşmanlığı pekiştiriyor ve bugünün düşmanı olarak tarihteki haçlıların devamı olarak gayrimüslimleri hedef gösteriyor. “Bu toprakların tarih boyu iki düşmanı olmuştur, biri önce Selçuklu'yu bitiren sonra Osmanlı'nın yolunu kesen Moğol sürüleridir ki Moğol orduları Anadolu'daki Ermenilerle hep yan yana iç içe işbirliği içinde oldular…” cümlesiyle de Ermeni toplumunu direk düşman olarak gösteriyor.

Sayfa: 7  Etiketler: düşmanlaştırma, Hakaret, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.