ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
halklar arasındaki düşmanlığı körükleme tehdit etme özcülük cins ve yaş ayrımcılığı şiddeti meşrulaştırmak abarta abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) ikincileştirme hakaret,aşağılama suçlu ilan etme Simgeleştirme / Düşmanlık Çarpıtma/Hedef gösterme cins ayrımcılığı savas söylemi düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Bu adam bu ülkeyi bölecek!
 11.11.2013


Hasan Demir

Hasan Demir Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği yazısında, Barış ve Demokrasi Partisi’ni de yalancılıkla suçluyor. “Türklerle birlikte yaşamak istiyoruz diye gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor” dediği BDP milletvekillerinin Ermeni lobisi ile işbirliğine girdiğini iddia ediyor. “Onlar hoşnut olsun diye Ermenice ne kadar il, ilçe, köy ismi varsa geri verilmesi için kanun teklifleri hazırlıyorlar” diyen Demir, buradan yola çıkarak “Zaten, "PKK bir Ermeni örgütü" değil miydi? ASALA terör örgütünün yerine ikame edilmedi mi? Öcalan Ermeni değil mi? Kürtçe bir cümle kurabiliyor mu?” diyerek Ermenileri ve Kürtleri hedef gösteriyor, düşman ilan ediyor.

NOT: Hasan Demir'in hemen hemen aynı içerikteki yazısı 15 Kasım 2013 tarihli Yeni Mesaj gazetesinde "Etin üstüne yoğurt yazmak" başlığı ile "misafir kalem" olarak yayınlanmıştır.


Sayfa: 4  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.