ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Savaş söylemi Abartma / Yükleme / Çarpıtma halklar arası düşmanlığı körüklüyor Abartma/ Yükleme / Çarpıtma dusmanlik ötekileştirme, düşmanlaşlık carpitma yaş ayrımcılığı hedef olarak gösterme itibarsızlaştırma Çarpıtma/Hedef gösterme tehdit unsuru olarak gösterme. hedef göserme ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Barış Nobel Adayım Sayın Başbakan Erdoğan?dır
Kırıkkale Haber Kale  24.04.2014


Mehmet Gençer

Mehmet Gençer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği yazısında Erdoğan’ın Ortadoğu’da Kürtlerin devlet kurmasına dolaylı olarak yardımcı olduğunu iddia ediyor. Gençer, Erdoğan’ın “Kürt milleti vardır” dediği, Kürtçe eğitimi serbest bıraktığı, üniversitelerde Kürt dili bölümü açtırdığı, Kürtçe propagandayı serbest bıraktığı, köy ve şehirlere eski Kürt ve Ermeni isimlerinin verilmesini yasa ile serbest bıraktığı için Recep Tayyip Erdoğan’ı barış Nobel adayı (!) olduğunu söylerken Kürtleri tehdit unsuru olarak gösteriyor.

Sayfa: 5  Etiketler: tehdit unsuru olarak gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.