ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düsmanlik Kürt taciz ve şiddeti meşrulaştırma savaş söyemi dusmanlik tehdit etmek hede gösterme düsmanlik söylemi Küfür / Hakaret / Aşağılama- Abartma / Yükleme / Çarpıtma HakaretAşağılama savaş dili Ermeni dinler arası düşmanlık üretme ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Çerkezköy?de Hocalı katliamı kınandı
Trakya 12.03.2014


Trakya

Alperen Ocakları’nın Hocalı katliamını kınayan basın açıklamasını konu edinen haberde, Çerkezköy Alperen Ocakları Başkanı Ahmet Macit’in sözlerine yer veriliyor. Macit, yaptığı basın açıklamasında "Azarbaycan'ın Dağlık Karabağ Hocalı kentinde Müslüman Türk düşmanı barbar Ermeniler bir gece yarısı bir alay askerle köye girerek barbarlıklarını tescillemiştir. Birçok insanımızı kurşuna dizen, çeşitli işkenceler yapan, topluca insanlarımızı yakan, ateşe veren; yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden, kimseyi ayırmadan, bu insanlık dışı olayı hunharca gerçekleştirmişlerdir" diyerek tüm Ermenileri düşman ve hedef olarak gösteriyor. Gazete, haberi yapış biçimiyle bu söylemin yeniden üretilmesine ve yaygınlaşmasına ortaklık ediyor.

Sayfa: 2  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.