ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
halklar arası düşmanlığı körüklüyor abartme nefret öznesi haline getirme genellemm suç ile ilişkilendirme tehdit algısı yaratma tehdit hakaret,aşağılama,düşmanlık tehdit etme aşağılama,düşmanlık,savaş söylemi abartma/yükleme/çarpıtma düşmanlı düşmanlaştırma. simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma) hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
İslam ümmetinin mürtecileri
 12.03.2014


Mustafa Çelik

Mustafa Çelik, İslam ülkeleri arasındaki kavgaların dış güçler tarafından çıkartıldığını iddia ettiği yazısında, “İslâm'dan, Müslümanlardan yüz çevirerek Münkirlere, Müşriklere, Yahudilere ve Hıristiyanlara dost olup irtica ameliyesini gerçekleştiren faillere ise "Mürteci" denir. Mürtecilerin İslâm cemiyeti içerisindeki konumları vücudun içerisindeki mikroplara benzerler. Nasıl mikroplar vücudun zayıflamasıyla faaliyete geçerler, bedeni çökertmeye çalışırlar tıpkı onun gibi mürteciler de Müslümanların siyasi, içtimai ya da akidevi karışıklıklar yaşamasını beklerler. Tıpkı menfaat çakalları gibi, Müslümanların zaaf anında gün yüzüne çıkarlar” diyerek Hıristiyan ve Yahudileri ve bu dine mensup kişileri dost bilenleri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 16  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.