ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşağılama ikincileştirme olumsuz genelleme düşmanlık, hedef olarak gösterme transfobi Rum Aşağılama / Düşmanlık şiddeti meşrulaştırmak Hakaret / Aşağılama Abartma / Yükleme / Çarpıtma Savaş Söylemi / Doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma aşağılama, çarpıtma tehdit unsuru olarak gösterme.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
?Adana?nın kurtuluşundan ders çıkartmalıyız?
Çukurova Barış 09.01.2014


Çukurova Barış

Saadet Partisi Bafra Gençlik Kolları’nın yeni yıl kutlamaları için yaptıkları afiş çalışmaları hakkında bilginin verildiği haber, “Noel çılgınlığının yaşanmaya başladığı, sokakların caddelerin çam ağacıyla süslendiği bu günlerde Toplumsal Şuurlandırma Çalışmaları kapsamında Müslümanların bu günlerde ifsada düşmemeleri için afiş çalışması yaptı” şeklinde başlıyor ve Gençlik Kollarından bir yetkilinin açıklamalarına yer veriliyor. A. Mücahid YILDIZ yaptığı açıklamada, yeni yıl kutlamalarının bir Hıristiyan geleneği olduğunu vurguluyor ve “Hıristiyan bayramı olan Noel yılbaşı kutlamaları adı altında, kapitalist Batı tarafından Müslüman ülkelere pazarlanırken, Türkiye'de her sene 31 Aralık'ta aynı rezillikler y aşanıyor… kültürümüzde de böyle bir kutlama yoktur… Bu haçlı zihniyetinin insanlığa yaptığı zulümleri hepimiz gördük. Batılıların insanlığını, modernliğini, çağdaşlığını da gördük” diyerek Hıristiyanları düşman olarak hedef gösteriyor. Gazete haberi yapış biçimiyle bu söylemin yeniden üretilmesine ve yaygınlaşmasına ortaklık ediyor. Gazete haberi yapış biçimiyle bu söylemin yeniden üretilmesine ve yaygınlaşmasına ortaklık ediyor.

Sayfa: 6  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.