ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
hakaret düşmanlık,hedef gösterme doğal kimlik öğresini aşağılama unsuru olarak kullanma bağlantı yoluyla suçlama yanıltma Küfür / Hakaret / Aşağılama, dü?manlyk savas söylemi tehdit algısı aşağılama/düşmanlık Düşmanlık / Savaş Söylemi düşmanlık yayma abatma abartma/yükleme/çarpitma- asagilama abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Cengizlerin hesabını soracağız
Kayseri Meydan 28.01.2014


Haber Merkezi

Haber, İstanbul Esenyurt'ta Milliyetçi Hareket Partisi seçim bürosuna yapılan saldırı sonucu altı kişinin yaralanması bir kişinin de ölmesi üzerine Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Gümüş’ün yazılı açıklamasına yer veriyor. Selim Gümüş yaptığı açıklamada, ölen arkadaşlarının medyada isminin geçmemesi üzerine “Çünkü o ne fransada geberen 3 fahişeden biriydi ne uluderedeki pkk itlerden biri değildi nede ermeni dölü hrant dink değildi” diyerek Kürtleri ve Ermenileri düşman konumuna yerleştiriyor, hakaret ediyor. Gazete haberi yapış biçimiyle bu söylemin yeniden üretilmesine ve yaygınlaşmasına ortaklık ediyor.

Sayfa: 8  Etiketler: düşmanlaştırma, hakaret,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.