ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
hakaret etme doğal kimlik öğresinihakaret unsuru olarak kullanma hede gösterme hedef gösterme. tehdit unsuru olarak gösterme. halklar arasındaki düşmanlığı körükleme savaş çığırtkanlığı suçla ilişkilendirme Rum toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi genelleştirme ötekileştirme ayrımcı söylem hakaret.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Diaspora?nın ?tehcir? rantı/Ölü dirilir, hesap görülür!
 24.04.2014


Cazim Gürbüz

Gazetenin 1. Sayfasından girilen içerik “DÜNYA genelinde Yahudilerden sonra en güçlü diasporaya sahip olan Ermenilerin toplamı 4 milyonu buluyor. Ermenistan'ın nüfusundan daha büyük olan bu rakamın 750 bini ABD'de yaşıyor ve Türk'ü arkadan vurdukları için tabi tutuldukları 'tehcir'in rantını, hem suçlu hem güçlü yemeye devam ediyorlar!” diyerek başlıyor. Devam sayfasında Cazim Gürbüz, dedesinin anılarından yola çıkarak yazdığı yazısında, Ermenilerin Türkleri katlettiğini iddia ediyor. “Ermenilerin sicilleri bozuktu… “Vurur öldürür, "Vurulduk, kırıldık" derler. Amaç "Büyük Ermenistan"ı kurmaktır, bu uğurda Ermeni'nin yapamayacağı katliam ve desise yoktur…” diyerek tüm Ermenileri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

NOT: Aynı yazı kısaltılmış bir halde 28 Nisan 2014 tarihli Sıla (Bayburt) adlı gazetede yayınlanmıştır.


Sayfa: 1-10  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.