ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşağılama,hedef gösterme simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) kışkırtma abartma doğal kimliği tehdit unsuru olarak gösterme olumsuz atıf tehdit unsuru olarak hedef gösterme hakaret bağlantı yoluyla suçlu algısını yaratmak Savaş söylemi tehdit algısı yaratma düşmanlık. tahrik ötekilestirme simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Kriptoların Dolapları İnim İnim Dönüyor
 30.05.2014


Mehmet Şevket Eygi

Mehmet Şevket Eygi köşesindeki “Kriptoların Dolapları İnim İnim Dönüyor” başlıklı ikinci yazısında, bir çok yazısında olduğu gibi Müslüman görünüp de aslında Müslüman olmadığını iddia ettiği “kripto” ve “pakraduniler” üzerine uyarılarda bulunuyor. Eygi, “Yirminci asrın başlarına kadar Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da hayli Kürt Yahudisi vardı. Sonra bunlar esrarengiz şekilde kayboldu. Haydi bir kısmı İsrail'e göç etti. Geride kalanları ne oldu? Sözde Müslüman oldular. . .”, “Birtakım Pakraduniler de Ermeni postunu çıkarıp Müslüman postuna sarındılar. . . Şu anda Ankara'da Yahudilikten Ermeniliğe. Ermenilikten de Müslümanlığa geçmiş çok güçlü Pakraduniler var”, “Sadece Türkiyede değil, İran'da da çok sayıda, dıştan Müslüman görünen, gerçek dinleri ve kimlikleri Yahudilik olan milyonla insan var.” gibi ifadelerle iddialarını tekrarlarken, “Biz dedikodularla uğraşırken Kriptolar bildiklerini okuyor. . . Âblar akıyor, dolablar dönüyor. . . Gıcırtılar çıkartarak. . .” iddiası ile de Ermenileri ve Yahudileri hedef gösteriyor.

Sayfa: 1-5  Etiketler: hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.