ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
şiddeti meşrulaştırma yaftalama düşmanlaştırmak tekileştirme tahrik düşmanlık,çarpıtma ötekileştirme,(Simgeleştirme) taciz ve şiddeti meşrulaştırma ötekileştirme düşmanlık,hedef gösterme kadına yönelik ayrımcılık Küfür / Hakaret / Aşağılama, önyargıları pekiştirme suç ile ilişkilendirme simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Politik İslam korkusu
Özgür Gündem 03.09.2014


Ramzy Baroud,

Ramzy Baroud, İsrail devletinin Filistin’e yönelik saldırılarını ve bölgedeki ülke hükümetlerinin bu saldırılar karşısındaki tutumlarını ele aldığı yazısında, Gazze’nin bu saldırılara karşı direndiğini ve dünyanın sempatisini kazandığını buna karşılık ise bölgedeki ülkelerin hükümetlerinden destek gelmediğini iddia ediyor. Baroud, “Gazze kendi zeminini inşa etti, İsrail'e fazla askeri kayıplar verdirtti ve bütün dünyanın sempatisini kazandı, uluslararası dayanışmayı tetikledi. Fakat hiçbir Arap Hükümeti'nden bu yoğunlukla bir destek gelmedi” derken “Araplar Gazze'ye neden ihanet ettiler?” sorusuyla ve “Arap ihaneti” gibi sıfatlarla var olan durumu devletler üzerinden değil etnik kimlik üzerinden sorgulayarak tüm Arapları düşman konumuna yerleştiriyor, genelleme yapıyor.

Sayfa: 10  Etiketler: düşmanlaştırma, genellemm,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.