ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düşmanlaştırma. anti-Semitizm cinsiyetçi aşağılama,düşmanlık,savaş söylemi hakaret etme abartma şiddeti meşrulaştırma eşcinsellik hakaret,aşağılama Kürt özcülük ayrımcı söylem Düşmanlık genelleme yolu ile aşağılama abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
TC'NE NANKÖRLÜK DEĞİL DE, NEDİR BU?
Karadeniz 05.11.2014


Aras Perekli

Aras Perekli yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşanan iç savaş nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda kalan Suriyeli sığınmacı sayısı ve yardım miktarlarını açıklamasının ardından, bir TV kanalında HDP Eş başkanı M. Danış BEŞTAŞ’ın “devletin sadece 6-7 bin kişiyi kamplarda baktıklarını, yardım ettikleri iddia ederek geri kalan yüz binlerce Kürtün yakınlardaki akrabalarının yanında barındığını büyük bir kısmının da çevredeki Diyarbakır, Bingöl, Mardin vs. gibi illerden mahalli yardımlarla ayakta kalabildiklerini iddia etti” diyor ve bunun üzerinden Kürtlerin “nankör” bir halk olduğu iddiasına yer veriyor. Perekli, “İşte bu iddia dahi bunların Türk milletine ve TC'ne karşı ne denli nankörlük ve ikiyüzlülük içerisinde olduklarının en büyük göstergesidir. Bir kavim bu denli nankör olabilir mi? Bu insanları kapıları açıp ülkesine sığınmacı olarak alan bir devlete karşı "Sınırlarını zorunlu olarak açmıştır" şeklinde söyleyerek gerçek asaletlerini(î) pekiştirmişlerdir. Yazıklar olsun ki bu insanlar Saddam'ın zulmünden de kaçarken yaklaşık 500. 000 kişilik gurubu yine TC sırtlamış, bakmış, korumuştur, işte bu insanların fıtratı ve işte TC'nin tarih boyu bu insanlara yaptığı yardım, korumacılık ve himayenin karşılığı bu hanımefendinin ifadeleri ile karşılığını bu şekilde almıştır” diyerek Kürtlere hakaret ediyor, düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 11  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.