ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşagılama aşağılama/ hedef gösterme/düşmanlık söylemi şeytanlaştırma hakaret yanıltma HakaretAşağılama Ermeni kışkırtma düşmanlaştırma. saptırma, çarpıtma,düşmanlık Çarpıtma/Hedef gösterme aşağılama/düşmanlık olumsuzlama abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
10 Kasım 1938.
Antalya Gazetesi 10.11.2014


Hüseyin Ercan Acar

Hüseyin Ercan Acar, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yazdığı yazısında, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş sürecini irdeliyor. Acar, “Ülke dıştan olduğu kadar içtende hainlerle kuşatılmış. Bunların en bariz örnekleriydi Kürt Şerif Paşayla, Ermeni Nubarpaşa. Ajanlar Anadolu'da at oynatırken, işbirlikçi bu iki paşada Osmanlı toprakları üzerinde bir Ermenistan ve Kürdistan kurulması için Fransızlar'ı iknaya çalışırlar. Yakışıklılığı ile Fransızların "beausherif' güzel adam adını taktığı ve İstanbul da "Boşhcrif' diye anılan, Kürt Şerif paşa Osmanlı Devletinin paşasıydı ve maaşını Osmanlıdan alıyordu. Paris Banş Konferansı günlerinde 11 Mayıs 1920 de Sadrazam Tevfîk Paşa Sevr'in taslaklarını Fransız dışişleri bakanlığından almak üzere misafir salonuna çıktığında, bu iki hain, Ermeni ve Kürt paşalar devrin Fransız Başbakanının yanında oturuyorlardı” diyerek kişiler üzerinden tüm Ermenileri ve Kürtleri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 13  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.