ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
yükleme kadını aşağılama düşmanlaştırma. tehdit etmek çarpıtma,düşmanlık düşmanlık,çarpıtma tehlikeli söylem savaş çığırtkanlığı simgelestirme carpitma olumsu atıf genellemm damgalama asagilama düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
ZEHİRLİ KİTAP
 09.12.2014


Rahmi Yolcu

Rahmi Yolcu imzalı haber, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Belediyesi eş başkanlarının yeni açılan bir okula ziyaretleri ve yanlarında getirdikleri araç gereçlerin yanı sıra Kürtçe hikaye kitapları konu ediniyor. HDP’nin “sistematik İslam düşmanlığı” yaptığı iddia edilen haberde “HDP'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da uyguladığı sistematik islâm düşmanlığına bir yenisi daha eklendi. Bölge halkına empoze edilmeye çalışılan Zerdüştlûkten sonra şimdi de Yezidilik ön plana çıkarılmak isteniyor” denirken “Hakkari Belediyesi tarafından set olarak hazırlanan Kürtçe hikaye kitaplarıyla okula geldiler. Buraya kadar normal olan süreç, dağıtılan kitapların içeriğinin Yezidilik aşıladığının ortaya çıkmasıyla gerçek yüzünü gösterdi… Hogir Berbır adlı bir yazarın elinden çıkan Meleke Tawus’u Yezida kitabı dokuz öyküden oluşan bir hikaye kitabı. Sözde Kürt folkloründen derlendiği iddia edilen kitapta Yezidilik ön plâna çıkarılıyor” denilerek Kürtler ve Ezidiler düşman konumuna yerleştiriliyor, hedef gösteriliyor.

Sayfa: 15  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.