ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
önyargıları pekiştirme cinsiyetçilik olumsu atıf aşağılama/hakaret,simgeleştirme abartma/yükleme/çarpıtma Ermeni transfobi düşmanlık ve savaş söylemi çarpıtma,aşağılama savaş söyemi düşamnlık/savaş söylemi Hakaret Aşağılama Çarpıtma/ Düşmanlık Düşmanlık / Savaş Söylemi hakaret.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Beş Altı Yedi Ay Sonrasına Hazırlanalım
 06.11.2014


Mehmet Şevket Eygi

Mehmet Şevket Eygi, Müslümanların yapması gerekenlere dikkat çektiği ve “Beş altı yedi ay sonra çok vahim, çok olağanüstü hadiseler olabilir” uyarısı ile başladığı yazısında, “Ülkemizin güneydoğusunda kurtarılmış bölgeler oluşturulmuştur. Bazı şehirler terörün kontrolüne girmiştir. Hadiseler, dünyanın en büyük Kürt nüfusuna sahip İstanbula sıçrayabilir, sıçratılabilir” iddiasında bulunuyor. “Kötülükleri genellikle tek kimlikli Müslüman Kürtler yapmaz. İki kimlikli, dıştan Kürt görünen içten Yahudi veya Haçlı olan kriptolar ve onların aldattıkları, peşlerine taktıkları yapar” diyen Eygi, çıkabilecek “hadise”lerin sorumlusu olarak pek çok yazısında dile getirdiği gibi “Yahudi veya Haçlı kriptolar”ı diyerek Yahudileri ve Hıristiyanları düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

NOT: Aynı yazı aynı başlıkla 7 Kasım 2014 tarihli Ankara Haber Vaktim gazetesinin arşiv sayfasında da yayınlanmıştır.


Sayfa: 3  Etiketler: abartma, çarpıtma, düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.