ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
saptırma, önyargıları pekiştirme hedef göstermme Hakaret Aşağılama savaş söyemi d tacizi meşruaştırma küfür düşmanlaştırma itibarsızlaştırma taciz ve şiddeti meşrulaştırma Çarpıtma/Hedef gösterme düşmanlık. dışlama ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
KİRLİ İTTİFAK
 14.11.2014


Murat İde

Murat İde köşesinde, “Ermeni Lobisi'nin sözcülüğünü yapan” olarak tanımladığı gazeteci Aris Nalcı’nın “KARABAĞ'A KOBANİ'DEN BAKMAK” başlıklı yazısından ve Osman Baydemir’in Erivan’da katıldığı bir toplantı haberinden hareketle çeşitli iddialarda bulunuyor. “Soykırım yalanının 100'üncü yılı Ermeni Diasporası ve lobisi açısından bir atak yılı olacak” diyen İde, Aris Nalcı’nın yazısını, “2015 yılında, yani soykırım yalanının 100'üncü yılında kullanılması planlanan bir mazlemeyi de gözler önüne serdi. Dünya kamuoyunun satın almaya hazır olduğu Kobani (Ayn Al-Arap) dramından Karabağ için nemalanmak” iddiası ile yorumluyor. Aynı şekilde Batı Ermenistan Kongresi’nin davetlisi olarak Erivan’da bir toplantıya katılan ve belediye başkanlığı döneminde “Ermeni kültür varlıklarının korunmasına gösterdiği hassasiyet” nedeniyle ödül alan Osman Baydemir’in aldığı ödülü “İHANET NİŞAN”ı ve “Kirli ittifak” olarak adlandırıyor ve bu “ittifak”ın “TÜRK VARLIĞI'nı hedef aldığını” iddia ediyor. Murat İde, “Neyle süslerseniz süsleyin adı "BATI ERMENİSTAN KONGRESİ" olan bir toplantıda size taktıkları nişanın tek tarifi olabilir; İHANET NİŞANI. Şahsi koleksiyonu ve hayatının birçok evresinde hak kazandığı bu İHANET NİŞANl'nı bu kez, kirli bir başka ittifaktan alıyor Osman Baydemir… Nereden baksan bölücü, parçalayıcı, ayrıştırıcı, yalancı. Dolayısıyla ilk gün de söyledim; KOBANİ-KARABAG vurgusundaki şaşılık, alçaklık, İŞGALCİ ERMENİ-BÖLÜCÜ KÜRT ittifakını bir kez daha gözler önüne seriyor… Nalçı'nın Karabağ'ı Ermenistan toprağı ilan etmesiyle, Osman Baydemir'in "BATI ERMENİSTAN" diyerek Türkiye'yi işgalci ilan etmesi arasında hiçbir fark yok. İkisi de "TÜRK VARLIĞI" na kastetmek. "TÜRK VARLIĞI" nın göreviyse bu puştluğun önüne set çekmek” diyerek Ermenileri ve Kürtleri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 7  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.