ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
aşağılama,hakaret cinsiyetçilik tehdit unsuru olarak gösterme. halklar arası düşmanlığı körüklüyor hedef gösterme, saptırma, aşağılama/düşmanlık ikincileştirme ötekileştirme yok sayma düşmanlığı yayma abartma/yükleme/çarpıtma halkalr arası düşmanlığı körükleme aşağılama/hakaret,simgeleştirme simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Bu Kafa ve Zihniyetle Terör Bitmez
 13.11.2014


Mehmet Şevket Eygi

Mehmet Şevket Eygi, 12 Kasım 2014 tarihli köşesinde “Bu Yazımı Saklayın” başlığı altında ve birinci yazı olarak yayınladığı yazısının çok benzeri olan halini bu sefer ikinci yazı olarak “Bu Kafa ve Zihniyetle Terör Bitmez” başlığı altında yayınlamış. “PKK'yı Kürt halkının sözcüsü ve temsilcisi olarak kabul etmek intihardır” diyen Eygi, “Devlet, o bölgedeki vatansever Müslüman halkı muhatap kabul etmelidir. Artin'i muhatap kabul etmek çok vahim bir strateji hatâsı, bir tür intihardır” diyerek “Artin” ismi üzerinden Ermenileri işaret ediyor. Mehmet şevket Eygi, gerilla hareketini “Konvansiyonel ordu ve savaş ile” yenmenin “imkansız denecek kadar zor” olduğunu, ABD’nin bunu Vietnam’da yapmak istediğini fakat gerilla hareketini yenemediğini, çekilmek zorunda kaldığına dikkat çekiyor ve buna karşılık olarak propaganda teşkilatları kurulmasını öneriyor. Eygi, bir çok yazısında olduğu gibi bu yazısında da “Terörün beyninin Kripto Yahudiler ve Kripto Hıristiyanlar olduğu gerçeği yoğun ve devamlı bir propaganda seferberliği ile halka anlatılmalıdır” diyerek bölgede yaşayan Kürtlerin aslında “Kripto Yahudi ve Kripto Hıristiyan” nitelemesiyle Yahudileri ve Hıristiyanları düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 3  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.