ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Ermeni şiddeti meşrulaştırma genelleştirme savaş söyemi Simgeleştirme / Düşmanlık yanıltma düşmanlık,savaş söylemi düşmanlaştırma. tehdit etmek Kürt Düşmanlık/ Savaş söylemi cinsiyetçi ikincileştirme özür yazısı ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Yurttaş Gülen / İKİSİ DE KUKLA
 15.09.2014


Ergün Diler

Ergün Diler Türkiye’nin “PARALEL YAPI” ve “IŞİD” gibi iki sorun ile başbaşa olduğunu belirterek başladığı yazısında, Fettullah Gülen Cemaati (PARALEL YAPI) ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) arasında “görülmeyen bir ilişki” olduğunu iddia ediyor. Diler, IŞİD’in ABD, İngiltere ve İsrail tarafından kurulmuş bir örgüt olduğunu da iddia ettiği yazısında “IŞlD denilen oluşumun içinde ilk olarak ABD vardı! Kravis ve eski C1A Başkanı bu iş için öne çıktı! Para ve akıl birleşince adım atıldı! Zaten Ebu Bekr-el Bağdadi, yetiştirilen ve görev için bu günü bekleyen biriydi! Ama ABD'nin hep yanında olan, soluğunu ensesinden eksik etmeyen KRALİÇE de vardı! En büyük özellikleri AKILDI! Kendi kurmadıkları parçaların içine sızar onu tamamen kendilerine döndürürlerdi! Eğer yapamazlarsa da bir parçayı koparıp alırlardı! IŞİD'e İngiliz eli bu modelle geldi! Londra yalnız da değildi! Bir başka parçaya da İSRAİL'i ortak etti! Ortada ÜÇ PATRON oldu! Ancak perde arkasında YAHUDİLER asıl patrondu! İngilizler de en akıllı ve karlı olandı!” diyerek bir çok yazısında olduğu gibi bu yazısında da İngilizleri ve Yahudileri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 1-11  Etiketler: abartma, çarpıtma, düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.