ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düşmanlık/savaş söylemi Abartma / Yükleme / Çarpıtma tehdit unsuru olarak gösterme suçlu ilan etme düşmanlaştırma. hakeret hakaret asagilama tehdit algısı oluşturma taciz ve şiddeti meşrulaştırma aşağılama,hakaret hedef gösterme anti-Semitizm düşmanlık,çarpıtma Çarpıtma / Hakaret abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Asur Diyanet Kolonileri!. .
 11.11.2014


Şükrü Alnıaçık

Şükrü Alnıaçık, yazının tarihi üzerine giriş yaptığı köşesinde “Anadolu tarihinin ilk etkin misafirleri, MÖ: 2.000’de eşekle Mezopotamya'dan gelen Asurlu tüccarlardır.. Asurlular, Anadolu'ya sadece Sümerlerin geliştirdiği çivi yazısını getirmemişlerdir. Rüşveti, vergi kaçakçılığını ve tefeciliği de getirmişlerdir… Suriye kelimesi “Asur”lulardan gelir… Yani Suriye'nin milli köklerinde bir Asur kültürü yatmaktadır” diyor ardından da Türkiye’ye sığınmak zorunda kalan Suriyeliler üzerine yazıyor. Zengin Suriyelinin her tür hizmetten faydalandığını, zevk ve safa içinde yaşadığını fakirlerin ise sokaklarda kaldığını iddia eden Alnıaçık “Aralarında Türkmenler var. En çok sıkıntıyı onlar çekiyorlar; çünkü dilenmiyorlar” diyor. “otobüslerde gürültü patırtı yapacaksın, hastane, doktor beğenmeyeceksin, millete kendi mahallesinde sataşacaksın, yerel destek bulup arazi satın alacaksın, dükkan açıp ticaret yapacaksın, Amerika'dan şuradan buradan nakit yardım alacak ve koklatmayacaksın!.. Nusayri zulmünden kaçan Suriyeliler, zembereği boşalmış bir saat gibi “Sünni muhafaza”nın tadını çıkarıyor. Gecenin biri, ikisi olmuş; şehirlerarası otobüste Arapça bir farfara gırla gidiyor! Arab’ın isteği, kaprisi, “yaleli” si, bitmiyor! “Dur, sus.” diyen de yok. Niye böyle oluyor? Çünkü Türk'ün asaletini, yüzyıllarca istismar eden “din kardeşliği” böyle emrediyor! Tam dört bin yıl sonra Anadolu'da, bu kez de "Asur Diyanet Kolonileri" ağır ağır kök salıyor!” diyen Şükri Alnıaçık Suriyelileri düşman konumuna yükseltiyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 7  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.