ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Ermeni düşmanlık ve savaş söylemi hedef göserme abartma/yükleme/çarpitma- asagilama aşağılama genelleme yolu ile aşağılama ötekilestirme tahrik homofobi aşağılama savaş halklar arasındaki düşmanlığı körükleme cinsiyetçi abartma Küfür / Hakaret / Aşağılama, dışlama
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Travesti Antalya'da yakalandı
Akdeniz Beyaz 03.05.2011


Akdeniz Beyaz

Haber, yakalanan kişinin travesti olmasının haberle hiçbir ilgisi olmamasına rağmen "Travesti Antalya'da yakalandı" başlığı ile yayınlanmış ve travestiler hedef gösterilmiştir.

Sayfa: 3  Etiketler: hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 2 yorum] yorum yaz
ciddi misiniz?     19.05.2011 12:23:16
Bu haberde travestilerin hedef gosterildiğine dair herhangi bir kanıta rastlamadım, biraz daha açıklayıcı olamaz mısınız? Yakalanan kişinin travesti olmasının haberle ilişkisi de şu: bu haberin konosu zaten bir kişinin yakalanmasından ibaret ve yakalanan o kişi de travestiymiş. Travesti olması neden mi önemli? Şu açıdan önemli, aranan sahıslar eşkal uyarınca arığından erkek bir şahsın kadın kılığında dolaşması bulunmasını zorlaştır bu nedenle bir aranan sahsın bulunduğu haberi için gereksiz ayrıntı değil önemli bir husustur.
"Yesil Gozlu Yakalndi" olsaydi manset?     02.07.2011 14:52:29
Bir onceki yorum yazana su cevap vermek isterim: eger manset "Yesil Gozlu Yakali" olsaydi size garip gelmez miydi? Gozun rengi olmasi da bulunmasi icin faydali bir bilgi. Ama yesil gozluluk toplumumuzda otekilestirilmedigi icin garip geliyor manset olarak. Burada bariz ki Travestilik okurlara "tu tu, vay vay su travestiler" dedirtecek bir konu oldugu icin, travestilerin imajin pahasina gazete satmak icin kullanildi.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.