ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düşmanlaştırma. abartme d abarta halklar arası düşmanlık üretme anti-Semitizm aşağılama, tehdit etmek yaş ayrımcılığı tahrik Yahudi hakaret etme cinsiyetçi simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Uydurukça devrimini ?Agop? gerçekleştirdi
 11.12.2014


Emin Pazarcı

Gazete “Arşiv” sayfasında, Akşam gazetesi köşe yazarlarından Emin Pazarcı’nın 10 Aralık 2014 tarihli yazısına yer veriyor. Emin Pazarcı’nın Agop Martanyan üzerinden Ermenileri hedef gösterdiği yazısını, “Uydurukça devrimini ‘Agop’ gerçekleştirdi” başlığıyla ve “Yaşayan Türkçe yerine uydurma Türkçe’yi Türk Dil Kurumu’nda, “Agop Martanyan” olan ismini “A. Dilaçar” diye değiştiren bir Ermeninin gerçekleştirdiğini söyleyen Pazarcı, bu dilin hepimize dayatıldığını yazdı” spotuyla sayfalarına taşıyan gazete söylemin yeniden üretilmesine ve yaygınlaşmasına Ermenileri hedef göstererek ortaklık ediyor.

Sayfa: 13  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.