ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
çarpitma aşağılama genelleştirme halklar arası düşmanlık üretme olumsuz genelleme abartma düşmanlık,hedef gösterme dinler arası düşmanlık üretme hakaret etme Çarpıtma/Hedef gösterme düşmanlık/savaş söylemi; Küfür /Hakaret / Aşağılama; eşcinsellik saptırma, düşmanlık. düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Referandum hazırlığı: Cizre'de katliam kalkışması
Milat 29.12.2014


Halil Mert

Halil Mert yazısında, PKK ve HDP’nin yürüttüğü politikalar ile “dindar Kürtler”in yerlerinden göçe zorlanarak, Kürtlerin yaşadığı yerlerde demografik yapının değiştirilmeye çalışıldığını iddia ediyor. “Eski Marksist sol genel anlamda Birleşik Türkiye'den yanaydı. Bölücü niteliği zayıftı” diyen Mert, “Ama Türkiye'de solun bir kast sistemi vardı. En tepede; Kürt Aleviler (Köklerini Prof. Y. Halaçoğlu'ndan okuyunuz. ), onların altında Aleviler, altında Kürtler, en altta ise Türk Marksistler vardı” diyor ardından da “Peki, PKK kimin eseri? PKK'nın babası ASALA Ermeni terör örgütüydü. Anası ise, Türk Solu'nun hain kanadı ile bölücü Marksist Kürtler” diyerek Ermenileri, Alevileri ve Kürtleri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 9  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.