ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi Düşmanlık düşmanlığı yayma hakaret taciz ve şiddeti meşrulaştırma cinsiyet ayrımcılığı genellemm dinler arası düşmanlık üretme yanıltma çarpıtma,düşmanlık halklar arası düşmanlık üretme hakaret asagilama tekileştirme aşağılama/düşmanlık düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
24 NİSAN 1915?TE NE OLDU?
 24.04.2015


Hikmet Köksal

Hikmet Köksal 24 Nisan 1915’te ne olduğuna dair cevaplar verdiği yazısında, Ermenilerin Ruslardan destek alarak Müslüman köylerinde katliam yaptıklarını iddia ediyor, tehcir kararını da “Taşnak ve Hınçak gibi terör örgütlerinin kapatılarak, karışanların tutuklanması, Osmanlı askerini arkadan vuran, casusluk yapan ve köy basanların başka şehirlerde ikametleri gibi tedbirler alınmasıdır” şeklinde tanımlıyor. Köksal, tehcirin bütün olarak Ermeni halkı üzerinden uygulanmadığı iddiasından hareketle soykırım olmadığı sonucuna varıyor ardından da “Osmanlı tarihinde milleti sadıka olarak siyasetten mimariye kadar derin izler bırakan Ermenileri sonu dramatik biten Doğuda bir Ermeni devleti kurma macerasına iten güç nedir?” sorusunu yöneltiyor. Ermenileri bu “macera”ya iten gücün “Avrupa ve Amerika'nın çökertmek istedikleri ülkelerdeki etnik ve dini gurupları misyonerler aracılığı ile tahrik ve başkaldırıya teşvik etmeleri en çok uyguladıklan yoldur” diyerek Avrupa ve ABD’yi işaret eden Hikmet Köksal, Avrupa ve ABD’nin yürüttüğü çeşitli politikalar ile “Yediden yetmişe bütün Ermeniler Müslümanlara ve Osmanlıya karşı düşman edilmişti” diyor. Bu “düşmanlığın” Ermenilerin “varlık felsefeleri” ve “kimlik inşaları” olduğunu savunan Köksal “Ermenilerin 24 Nisan'ı bir soykırım günü ilan etmek istemeleri, varlık felsefelerini ve kimlik inşalarını siyasallaşmış bir nefret üzerine oturtmak gayretinden ibarettir. Hayalleri, tüm dünyada bir "Ermeni soykırımı Endüstrisi" inşa ederek mağduriyete uğramış aileler adına Türkiye'den para sızdırmaktır” diyerek Ermenileri düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 17  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.