ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Düşmanlık / Savaş Söylemi genelleme saptırma savaş homofobi aşağılama hakaret düşmanlık yayma Çarpıtma/ Düşmanlık tehdit unsuru olarak gösterme önyargıları pekiştirme abartma/yükleme/çarpitma- asagilama damgalama olumsuz atıf küfür simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
BU NE CÜRET / HEM SAPKIN HEM HAİN
Vahdet 21.04.2015


Vahdet

Haber, Türkiye’deki lgbti bireylerin kurmuş oldukları derneklerden biri olan Kaos GL ile Ermenistan’daki lgbti bireylerin Pembe Ermenistan adlı derneğinin yaptıkları ortak açıklamayı konu ediniyor. “Ermeni tehcirinin lOO'üncü yıldönümü, Türkiye içerisindeki hainler için “turnusol kâğıdı” işlevi görüyor. 1915 Olaylarına “soykırım” diyen içimizdeki ihanet çevrelerine sapkınlar da katıldı. Sapkınların demeği Kaos GL, Ermenistan'daki muadili Pembe Ermenistan ile ortak bir açıklama yaptı” denilen haberde, “TÜRKİYE'NİN aleyhine hemen her gelişmede karşıtlar tarafında saf tutan sapkınlar, bir kez daha aynı tutumu sergiledi” denilerek lgbti bireylere hakaret ediliyor, düşman konumuna yerleştiriliyor, hedef gösteriliyor.

Sayfa: 1-11  Etiketler: düşmanlaştırma, hakaret, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.