ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
taciz ve şiddeti meşrulaştırma çarpıtma,düşmanlık şiddeti meşrulaştırmak nefret unsuru olarak kullanma Savaş Söylemi / Doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma hakaret etme çarpıtma,tehdit unsuru olarak gösterme simgeleştirme cins ayrımcılığı olumsuz genelleme Düşmanlık / Savaş Söylemi nefret dili yanıltma tehdit algısı oluşturma simgeleştirme (doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Nuh Diyorlar Peygamber Demiyorlar
 16.02.2015


Mahmut Toptaş

Mahmut Toptaş, kadına yönelik şiddetin, tacizin, tecavüzün “ateist eğitim”den kaynaklandığını iddia ettiği yazısında, “Bu sene Ocak ayının sonunda Almanya'nın başkenti Berlin’de öldürüldükten sonra yakılan 19 yaşındaki Maria P.’yi öldürenlerin biri Alman, biri Türk'müş. Mersin'de Özgecan Aslan'ı önce öldürüp sonra yakanlarla Almanya'dakiler aynı ateist eğitimden geçmiş insanlardır. Bu değişmedikçe tacizler, öldürmeler, yakmalar değişmez. Cezaları artırsanız da değişmez” diyerek ateistleri suçla ilişkilendiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 8  Etiketler: hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.