ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
çarpıtma,aşağılama hakeret çarpıtma; hakaret ikincileştirme savaş söyemi tehdit unusuru olara gösterme etiketleme hakaret,aşağılama Rum düsmanlik abartma abartme Kürt hakaret.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
AKGÜNDÜZ’Ü hedefe koydular
 15.06.2015


Mehmet Özmen

Mehmet Özmen, « Paralel Yapı » adıyla andığı Fettullah Gülen Cemaatini ve Zaman gazetesini hedefe aldığı haberinde, Hollanda Rotterdam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz’ün 7 Haziran seçimleri öncesi yaptığı açıklamaya gelen tepkileri konu ediniyor. Ahmet Akgündüz, Ermenileri ve eşcinselleri «Türkiye düşmanı» olarak tanımlayan açıklamasında, «Verdiğiniz oyla eşcinsellere, Ermenilere, dini değerleri yok etmek isteyenlere, ırkçılara teröristlere, ABD ve Avrupa'da Türkiye'ye düşman olan basın organlarına destek olacağınızı tekrar düşünün» derken, gelen tepkiler üzerine görüşüne başvurulan ve haberde ismi verilmeyen kişinin, «Hocamızın yayınladığı mesaj, sağduyu çağrısını içeriyordu ve Türkiye düşmanlarına karşı ifadeler içeriyordu» şeklindeki sözlerine de yer vererek, Ermeniler ve eşcinseller düşman konumuna yerleştiriliyor, hedef gösteriliyor.

Sayfa: 8  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.