ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
özür yazısı tehdit suçlu ilan etme tehdit algısı simgelestirme aşagılama savaş çığırtkanlığı halklar arası düşmanlık üretme abartma aşağılama ikincileştirme kriminalize etme hedef olarak gösterme Çarpıtma / Hakaret düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Hani radikal bizdik!
Diriliş Postası 19.11.2015


Recep Yazgan

Recep Yazgan, IŞİD adlı örgütün yaptığı iddia edilen Paris katliamı sonrasında Fransa’nın Rakka’yı bombalamasını konu edindiği yazısında, Müslümanların, “Batı'nın devlet ya da örgüt görünümlü devlet terörü”ne maruz kaldığını iddia ediyor. Yazgan, Papa Francesco’nun, “Paris'teki saldırılar, parçalı 3. Dünya Savaşı'nın bir parçası.” Sözlerini alıntıladıktan sonra “Bunu bir dini lider söyleyince akla 'Haçlı Savaşları' gelmez mi?” diye soruyor ve “Her fırsatta "terörün dini olmaz" yalanını hep bir ağızdan söylüyorlar; ama İslam dünyasını, Yahudi ve Hristiyan terörünün hedefi haline getirerek inim inim inletiyorlar” diyerek, Yahudi ve Hıristiyanları “terör”le özdeşleştiriyor, düşman konumuna yerleştiriyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 2  Etiketler: abartma, çarpıtma, düşmanlaştırma, hedef gösterme, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.