ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
genelleştirme düşmanlık,aşağılama çarpıtma; hakaret eşcinsellik düşmanlık ve savaş söylemi nefret dili tehlikeli söylem Etnik ve dini kimlikleri yok sayma düsmanlik savaş çağrısı düşmanlık/savaş söylemi aşağılama, abartma nefret unsuru olarak kullanma ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
TERÖR EYLEMLERİNDE 28 ŞUBAT İZLERİ
Vahdet 31.07.2015


HABER MERKEZİ

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “savaşa hayır” sloganıyla mitingler düzenlemesini konu edinen haber, lgbti bireyleri “sapkın” olarak tanımlıyor. “Gösterilerde, güvenlik güçlerinin sınır ötesi operasyonları ile yurtiçindeki gözaltı ve tutuklamaların derhal durdurulması yönünde çağrılar yapılması vurgulanıyor” denilen haberde HDP’nin düzenlemek istediği gösteriler “terör eylemleri” olarak tanımlanırken, “SAPKINLAR HDP'YE HEMEN DESTEK OLDU” ara başlığı altında, HDP’nin yaptığı çağrıya destek verenler sıralanıyor, destekleyenler arsında bulunan Kaos-GL derneği “cinsi sapkınların derneği” olarak tanımlanıyor, hedef gösteriliyor.

Sayfa: 1-12  Etiketler: abartma, çarpıtma, hakaret, hedef gösterme, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.