ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
abatma suç ie ilişkilendirme - Çarpıtma / Hakaret savas söylemi aşağılama,düşmanlık,savaş söylemi Abartma / Yükleme / Çarpıtma olumsuz genelleme dinler arası düşmanlık üretme halklar arasındaki düşmanlığı körükleme cinsiyet ayrımcılığı Küfür / Hakaret / Aşağılama- Abartma / Yükleme / Çarpıtma savaş aşağılama unsuru olarak kullanma abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
gönüllü olmak istiyorum
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  sizden gelenler  
 
Şarki Anadolu Meselesi
Muğla Haber 11.05.2015


Cenap Özsoy

Cenap Özsoy, “Şarki Anadolu meselesi” başlıklı köşe yazısında, ülkede Kürt sorunu olmadığını ve “Şarki Anadolu” olarak adlandırdığı bir mesele olduğunu iddia ediyor. Özsoy, bu “Şarki Anadolu” meselesini ise şu şekilde açıklıyor: “Bizim millet olarak Kürt sorunumuz yok. Şarki Anadolu sorunumuz var. Nedir o? Yahudi + Ermeni + Gürcü ideolocyasının hayata geçirilmesi ile kurulacak Yahudi İmparatorluğu’nun yayılmacı politikaları mahsulü topraklarımız üzerindeki bugün için hayal, problemi yanlış koyup değerlendirilmesiyle gerçekleşmesi muhtemel taleplerdir.” Bu sözleriyle Özsoy, Yahudi, Ermeni ve Gürcü kimliklerini birer ‘tehdit unsurları’ olarak göstererek düşmanlaştırıyor. Yazar, halklar arası düşmanlığı körükleyerek savaş söyleminin yaygınlaşmasına ortaklık ediyor.

Sayfa: 2  Etiketler: düşmanlaştırma, hedef gösterme, savaş söylemi,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.