ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düsmanlik homofobi aşağılama tahrik Savaş Söylemi / Doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma Düşmanlık / Savaş Söylemi Abartma / Yükleme / Çarpıtma yaş ayrımcılığı düşmanlığı yayma savaş söyemi abartma/yükleme/çarpitma- asagilama düşmanlık,savaş söylemi bir kimliği yok sayma abartma/yükleme/çarpıtma dışlama simgeleştirme.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Zemini düzeltmeden
Muğla Haber 29.06.2015


Cenap Özsoy

Cenap Özsoy, “Zemini düzeltmeden” başlıklı köşe yazısında, Müslüman dünyasının durumuna dair çeşitli iddialarda bulunuyor. Özsoy, “Haçlı dünyası başta ülkemiz olmak üzere arkadan kalleşçe vuruşu ile vurdurulmaya zemin hazırlamak. Ayrıca Kuran’ın diğer ayetlerinde mündemiç emirlerin hilafına harekette, Yahudi ve Hıristiyanlar dost edinildi, komşuluk bitirildi. Deccale gizli sihirli bir el değdi, Müslüman kanı dökülmesi vesile olundu. Komşuluk, din kardeşliği bitti” ifadeleriyle cinayet, gasp, hırsızlık gibi suçların nedenlerinden biri olarak Yahudi ve Hıristiyanlarla dost olunmasını gösteriyor. Yazar, Kuran’ı referans göstererek Hıristiyan ve Yahudilerle iyi ilişkiler kurulmaması gerektiğini ve bu iyi ilişkilerin ‘felaket’ getireceğini iddia ederek söz konusu kimlikleri düşman olarak kodluyor.

Sayfa: 2  Etiketler: düşmanlaştırma, ötekileştirme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.