ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
abartma/yükleme/çarpitma önyargıları pekiştirme düşmanlı ırkçılık aşağılama unsuru olarak kullanma Çarpıtma/Hedef gösterme hakaret asagilama carpitma tehdit algısı yaratma dinler arası düşmanlık üretme çarpitma özür yazısı - simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Bitmeyen Ermeni Kini (1)
Karadeniz Güne Bakış 02.01.2012


İsmet Hacısalihoğlu

Yazar, Ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasanın Fransa Parlamentosu’ndan geçmesinden sonra, bu konudaki görüşlerini belirten Türkiyeli Ermeni gazetecilere cevap verdiği yazısında, Ermenilere yönelik aşağılama, hakaret, ve düşmanlık içeren bir söylem kuruyor. Söz konusu gazetecilerin isimlerini yazış şekliyle (“..rkaryan”, “..oberyan”, “..yenyan”) bu isimleri etnik kimlikleri üzerinden küçümsüyor. Yazı boyunca, bu gazetecilerin söylediklerini çarpıtarak; tek taraflı, abartılı, Türk milletini yücelten bir söylem ile 1915 olaylarının asıl sorumlusunun Ermeniler olduğunu iddia ediyor. Bu argümanını Kuran’dan yaptığı bağlamından koparılmış alıntıyla (“Siz onları seversiniz ama onlar sizi sevmezler.”) destekleyerek ve “Allah bunlara fırsat verse bugünde aynı şeyi yaparlar” gibi ifadelerle kin ve düşmanlık üretiyor.

Sayfa: 3  Etiketler: Abartma, Aşağılama / Düşmanlık, Çarpıtma / Hakaret, Savaş Söylemi,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.