ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
hakaret etme tehdit etme hakaret,aşağılama,düşmanlık halkalr arası düşmanlığı körükleme halklar arası düşmanlık üretme yaftalama şiddeti meşrulaştırmak değersizleştirme Düşmanlık / Savaş Söylemi hedef olarak gösterme transfobi nefret unsuru olarak kullanma savas söylemi tehdit algısı simgeleştirme.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Gavur paçavralarından büyük küstahlık
Yeni Söz 25.07.2016


Yeni Söz

Yeni Söz gazetesinin, “Gavur paçavralarından büyük küstahlık” başlıklı haberinde, hem darbe girişimini hem de olağanüstü hal uygulamalarını eleştiren ve demokrasi taleplerini dile getiren gazeteler hedef alınıyor. Haber başlığı ve “Batının gavur gazeteleriyle yetinmeyen FETÖ, içimizdeki gavurlara da ‘aleyhte çalışın' emri verdi” cümlesi, ‘gâvur’ sözcüğü, Türkiye’de İslam dışı inançlara mensup kişiler için bir nefret ve aşağılama ifadesi olarak kullanıldığı için, Müslüman olmayan kimliklere yönelik olumsuz önyargıları pekiştiriyor ve nefreti körüklüyor.

Sayfa: 15  Etiketler: nefret unsuru olarak kullanma, simgeleştirme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.