ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
kışkırtma Çarpıtma/ Düşmanlık düşmanlık ve savaş söylemi düşmanlık. cins ve yaş ayrımcılığı yabancı düşmanlığı abartme Hristiyan anti-Semitizm tehlikeli söylem Savaş söylemi ayrımcılık carpitma ırkçılık simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
İngilizler 1 milyon kişiyi açlıktan öldürdü
Yeni Söz 17.08.2016


Kemal Özer

Kemal Özer, manşette “İngilizler 1 milyon kişiyi açlıktan öldürdü” ve iç sayfada “İngiliz mi şeytan, şeytan mı İngiliz” başlığıyla verilen yazısında, İngiltere devletinin sorumlu olduğu katliamları tüm İngilizlere mâl ediyor. Özer, “Dün şeytanın gelecek ve hegemonyası için Hindistan'ın hayat kanını içen İngiliz, bunu hâlâ sürdürüyor”, “İngiliz o gün, bu fiili işgali yaparken, bugün FETÖ türü sapkın yapılar üzerinden yapıyor” ve “‘İngiliz mi şeytan, şeytan mı İngiliz' sorusunun cevabını verebilmek için önce 'tavuk mu yumurtadan çıktı, yumurta mı tavuktan çıktı’ sorusunun cevabını vermek gerekiyor” cümleleriyle, İngiliz kimliğinin şeytanlaştırılmasına ve bir korku ve kaygı kaynağı olarak konumlandırılmasına neden oluyor.

Yazar ayrıca, “‘İNGİLİZ YAHUDİ MEDENİYETİ’” alt başlığıyla verilen bölümde, “Teoman Duralı Hocanın ‘İngiliz Yahudi Medeniyeti’ olarak tanımladığı Yahudi ile şeytanın mündemiç hali olan İngiliz, sadece Hindistan'ın değil, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki maddi zenginlikleri talan eder” sözleriyle, Yahudi kimliğinin kendisini bir nefret ve ‘tehdit’ unsuru olarak kullanarak simgeleştiriyor; Yahudi düşmanlığını körüklüyor.


Sayfa: 1-3  Etiketler: düşmanlık, savaş söylemi,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.