ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Küfür / Hakaret / Aşağılama, yabancı düşmanlığı düşmanlığı körükleme saptırma anti-Semitizm Etnik ve dini kimlikleri yok sayma hedef olarak gösterme tacizi meşruaştırma bağlantı yoluyla suçlu algısını yaratmak aşağılama/düşmanlık abartma/yükleme/çarpıtma bir kimliği yok sayma Küfür / Hakaret / Aşağılama tehdit unsuru olarak hedef gösterme hedef gösterme.
gönüllü olmak istiyorum
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Melis gibi düşünüyorum ne Arapçası ya!
 27.10.2015


Ayşe Arman

Ayşe Arman, “Melis gibi düşünüyorum ne Arapçası ya!” başlıklı köşe yazısında, “Arap düşmanlığı filan değil bu, kime ne faydası olacak? Derin Arap kültürü mü öğrenecek? Kesinlikle Melis Alphan gibi düşünüyorum, Ahmet’e katılmıyorum, çocuklara adam gibi İngilizce öğretsinler, Fransızca, Almanca, İspanyolca öğretsinler… Ne Arapçası ya… Ortadoğulu mu olsun çocuk!” sözleriyle, üstenci bir bakış açısıyla, Arap toplumunu aşağılıyor ve okuyucunun algısında bu kimliğe yönelik önyargının güçlenmesine neden oluyor.

Sayfa: 7  Etiketler: aşağılama, hakaret, küfür,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.