ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
abatma doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma genelleme şiddeti meşrulaştırma aşağılama,hakaret genelleme yolu ile aşağılama saptırma, kışkırtma düşmanlığı yayma iftira olumsuz genelleme hede gösterme Hristiyan yükleme düşmanlık.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Türkiye’ye saldır zengin ol
Yeni Söz 14.09.2015


Kemal Özer

Kemal Özer, “Türkiye’ye saldır zengin ol” başlıklı köşe yazısında, gereksiz bir Yahudi vurgusu yaptığı, “Yahudi olan Arthur Sulzberger'e ait olan New York Times'i kaynak gösterip, Halil M. Karaveli'nin ihanetini Türkiye aleyhine kullanacak olan Kemalist ve ulusalcılara şimdiden şunu hatırlatalım: Sarıldığınız kişi, 23 Nisan 2014'de, CFR'nin Foreign Affairs adlı dergisine yazdığı yazıda, Mustafa Kemal'e de diktatör diyor” sözleriyle, Yahudileri bir ‘tehdit’ unsuru olarak göstererek simgeleştiriyor. Özer ayrıca, Türkiye ve İslam aleyhine yazanların “Hıristiyan, Yahudi, sözde Müslüman liderler” tarafından finanse edildiğini iddia ederek Yahudi ve Hıristiyan düşmanlığına katkıda bulunuyor.

Sayfa: 3  Etiketler: simgeleştirme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.