ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
şiddeti meşrulaştırmak hede gösterme küfür hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme) ötekileştirme, hakaret asagilama toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi taciz ve şiddeti meşrulaştırma anti-Semitizm abartma tehdit unsuru olarak hedef gösterme düsmanlik suç ile ilişkilendirme ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Fransa'da son durum
 07.02.2012


Necati Özfatura

Yazar, “Bugün Anadolu ve İstanbul’da 4 milyon Ermeni yerine 40 bin Ermeni ve 7 milyon Rum yerine 2-3 bin Rum bulunuyorsa bu durum Osmanlıya işlenen ihanetin neticesidir. Ama şu hususun altını çizerek söylüyorum: Rum ve Ermenilerin hepsi suçlu değildir. Ancak suçlulara karşı çıkmış olabilselerdi bu durum olmazdı.” şeklindeki ifadeleriyle Ermenilere ve Rumlara gösterilen muameleyi meşrulaştırıyor ve söz konusu durumdan kendilerinin sorumlu olduğunu ima ediyor. “Ermenistan Rusya tarafından kurulan sanal bir ülkedir. Aslında en az 1000 yıllık Türk vatanı (toprağı)dır.” gibi Ermenistan’a yönelik aşağılayıcı ifadelerinin yanı sıra, “Ermenilerin Türkiye ve Azerbaycan topraklarında gözü vardır. (Hazar-Karadeniz-Akdeniz) arasında Büyük Ermenistan hayali, onların hüsran ve felaketi olacaktır.” şeklindeki ifadeleriyle Ermenilere karşı düşmanlığı körüklüyor.

Sayfa: 10  Etiketler: Düşmanlık,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.