ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Etnik ve dini kimlikleri yok sayma ayrımcılık aşağılama Düşmanlık nefret dili düşmanlık,aşağılama abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) doğal bir kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma halklar arasındaki düşmanlığı körükleme ötekileştirme, ötekilestirme hedef göserme abartma/yükleme/çarpıtma hakaret tehdit unsuru olarak gösterme.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
ŞAM’DA NAMAZ
Gazete Gerçek 17.09.2015


Serhat Türk

Serhat Türk, “ŞAM’DA NAMAZ” başlıklı köşe yazısında, “Toplam kaçak 5 Milyon'u aşkın. Türkiye ise, anlam veremediğim bir biçimde ESAD'ı ve rejimini karşısına aldı. Büyük hataydı. Ülke mülteci doldu. İşin rezil tarafı, hiçbir İslam ülkesi, bu Müslümanlara kapı açmadı. Bize misafir olarak gelenler, evlat oldu.. İstenmez, çekilmez hale geldiler. Bunu ben söylemiyorum, Samsun'da yolda yürüyen 5 kişiye sorun, cevabı alırsınız!” cümleleriyle, Suriyeli mültecileri bir ‘rahatsızlık’ kaynağı olarak işaretliyor; yabancı düşmanlığını körüklüyor.

Sayfa: 5  Etiketler: abartma, çarpıtma, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.