ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
simgeleştirme. hedef göserme Hristiyan homofobi aşağılama hedef gösterme abartma/yükleme/çarpıtma simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) Küfür / Hakaret / Aşağılama, doğal bir kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma Etnik ve dini kimlikleri yok sayma savaş çağrısı tehdit unusuru olara gösterme Abartma / Yükleme / Çarpıtma ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA OLABİLMEK
Karadeniz'de Son Nokta 25.09.2015


Mustafa Yazıcı

Mustafa Yazıcı, “MÜBAREK KURBAN BAYRAMINDA OLABİLMEK” başlıklı köşe yazısında, “Pkk ve arkalarındaki Yahudi, Haçlı ve ateistler, yerli ve yabancı müşrikler yaptıklarının yanlarına kalacağını sanıyorlar halâ” sözleriyle, Yahudi ve ateist kimliklerini birer tehdit unsuru olarak konumlandırarak onlara yönelik olumsuz algıların pekişmesine neden oluyor.

Sayfa: 4  Etiketler: abartma, çarpıtma, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.