ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
Kürt düşmanlık,aşağılama bağlantı yoluyla suçlu algısını yaratmak simgelestirme suçlu ilan etme tehdit algısı yaratma Aşağılama / Düşmanlık tahrik düşmanlık,çarpıtma savas söylemi anti-Semitizm Çarpıtma/Hedef gösterme düşmanlığı yayma cinsiyet ayrımcılığı tehdit unsuru olarak göstermek
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
BÜYÜYEN YENİ TEHLİKE; MORMONLAR
 15.02.2012


Yağız Kılıç

Bu gazete haberinde Mormon dinine inanan insanlar misyonerlikle suçlanıyor. “Mormonların büyüyen bir tehdit olarak genişlemeye devam etmesi dikkat çekiyor.” gibi ifadelerle Mormon dinine inananlar bir tehdit unsuru gibi gösterilerek düşman konumuna yerleştiriliyor. “Özellikle Amerika’da bulaştıkları sapkınlıklarla sıkça gündeme gelen Mormonların hakkında sapkınlık iddiaları da var” ifadesiyle Mormon dinine ve mensuplarına hakaret ediliyor. Ayrıca, Mormon inancının Hristiyanlık dininden ayrılmış bir tarikat olması vurgulanarak,Mormonlarla birlikte Hristiyanlar da ötekileştiriliyor.

Sayfa: 19  Etiketler: Aşağılama, Hakaret, Küfür,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 2 yorum] yorum yaz
vataş     22.02.2012 09:14:04
Anlamadım ben neyi savunduğunuzu. şimdi ben kalksam tecavüz severler derneği kursam buna karşı çıkanları ötekileştiriyor diye kınayacakmısınız.
Murat     19.03.2012 21:34:30
Sevgili Kardeslerim, ben bir Mormonum. Mormon oldugum icin, vatanimi seven Ataturkcu bir insan oldugum icin de gurur duyuyorum. Ben yasalara, insanliga, sozunun eri olmaya, adillige, esitlige ve laiklige inanan bir insanim. Vakit gazetesinin yazdiklari, yalanlarla dolu, kiskirtmalarla dolu bos bir yazidir. Boyle seyleri yazan insanlar Allaha inaniyorsa, Allaha inanan baskalarina nasil bu kadar camur atabiliyorlar. Eger insanlar kanunlara uyuyorsa, baskalarina zarar vermiyorsa, Allah onlara ibadet etme ozgurlugunu hem dinen hem de kanunen vermistir.
Bence Islamiyette boyle camurculuk yoktur. Saygilarimla....
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.