ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
ayrımcılık halklar arası düşmanlığı körükleme ötekilestirme düşmanlı yanıltma savaş söyemi dusmanlik özcülük cinsiyetçi tehdit unsure olarak gösterme nefret öznesi haline getirme Hakaret Aşağılama kadını aşağılama genellemm düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Eğitim sistemimiz gözden geçirilmeli
 22.12.2015


Ata Atun

Ata Atun, “Eğitim sistemimiz gözden geçirilmeli” başlıklı köşe yazısında, “Rum tarafında, kişiler, erkek olsun kadın olsun daha küçük yaştan Türk düşmanı olarak yetiştiriliyor ve Kıbrıslı Türklere yaptıkları zulüm, yaşattıkları soykırım unutturulup, Kıbrıs'ta sorunun 20 Temmuz 1974 tarihinde Türk askerinin adaya ayak basması ile başladığı öğretiliyor genç beyinlere ilkokula adımlarını atmalarından itibaren. Yetişkin yaşa ulaşan Kıbrıslı Rumlar birer Türk düşmanı haline geliyorlar” sözleriyle, Rum kimliğini düşman olarak işaretleyerek eşitlik ve bir arada yaşama idealine tehdit teşkil eden bir söylemin yaygınlaşmasına sebep oluyor.

Sayfa: 7  Etiketler: düşmanlık, savaş söylemi,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.