ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
düşmanlı Savaş Söylemi / Doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma hedef olarak gösterme halklar arası düşmanlık üretme hakaret asagilama tehdit algısı savaş dili ayrımcılık özür yazısı doğal kimlik öğresini aşağılama unsuru olarak kullanma hedef gösterme. anti-Semitizm ayrımcı söylem aşağılama unsuru olarak kullanma düşmanlaştırma.
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
PKK, PDY VE HDP'nin açılımı
Yeni Söz 25.12.2015


Yeni Söz

Yeni Söz gazetesinin, manşette “PKK, PDY VE HDP'nin açılımı” ve iç sayfada “Yalan, talan, acı, gözyaşı, kan, katliam” başlıklarıyla verdiği haberde, spottaki “PKK, Türkiye'nin gelişmesi, kalkınması ve güçlenmesinin engellenmesi için Marksist, Leninist, Maoist ve ateist sol yapılara kurdurulan bir terör örgütü” ifadeleriyle ve “KÜRDÜN DÜŞMANI SÖZDE KÜRT ATEİSTLER” ara başlığıyla, ateist kimliği şiddet ile ilişkilendiriyor. Gazete, okuyucuda ateistlere yönelik olumsuz bir algının oluşmasına neden oluyor.

Sayfa: 1-5  Etiketler: abartma, çarpıtma, yükleme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.