ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) genelleme düşmanlık/savaş söylemi; Küfür /Hakaret / Aşağılama; saptırma, olumsuz genelleme abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) Abartma/ Yükleme / Çarpıtma savas söylemi düşmanlaşlık tehdit unsuru olarak göstermek toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi tehdit etme ikincileştirme düşamnlık/savaş söylemi ötekileştirme,(Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Ağaçları bile yakan hainler
 21.03.2012


Mehmet Memiş Hoca

Mehmet Memiş Hoca, “Bunların milletvekilleri "Türkiye'yi cehenneme çeviririz" diyorlardı ya, yapıyorlar. Bizim ülkemizi cehenneme çevirmeye çalışıyorlar.” ifadeleriyle başlayan yazısında Newroz kutlaması yapmak isteyen Kürtlerin bu ülkeye ait olmadığını ima ediyor, yaşanan olaylardan “Bunlar işte böyle vicdansız, bunlar işte böyle acımasız, bunlar işte böyle insanlıktan nasibini alamamış yaratıklar. Valilikler, yani devlet izin vermedi ama Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) milletvekillerinin çağrısıyla sokaklara dökülen hainler kendilerini kışkırtan elebaşlarının istediklerini yaptı.” ifadeleriyle Barış ve Demokrasi partisi milletvekillerini sorumlu tutuyor, hedef gösteriyor.

Sayfa: 6  Etiketler: Düşmanlık, hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.