ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
etiketleme olumsuz atıf düşamnlık/savaş söylemi dü?manlyk yaftalama genelleme Abartma / Yükleme / Çarpıtma Simgeleştirme / Düşmanlık abartme Düşmanlık / Savaş Söylemi cins ve yaş ayrımcılığı tahrik şiddeti meşrulaştırma hakaret,aşağılama abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Ver abi elinizi öpiim!
 06.04.2012


Arslan Tekin

Yazısına, “Etyen, kılçık atmaya devam ediyor. Hrant'ın akıldanesi, onun kadar cesur olamadığı için dobra dobra konuşamıyor; kinini sinsi kusuyor.” cümleleriyle başlayan Arslan Tekin, Mahçupyan’ı Hocalı Mitingi üzerine kaleme aldığı bir yazısından dolayı hedef alıyor. Tekin, Hrant Dink’in Ermeni kimliğine yönelik kaleme aldığı yazı dizisine de atıf yaparak, “"Zehir" olan sadece "Türk milliyetçiliği", başkaları hiç "milliyetçi" değiller! Asla "zehir" olamazlar. "Türk milliyetçiliği" nin mahiyetini tayin edemiyorlarsa, niyetleri "Türk" düşmanlığıdır ve bu bariz olarak görülmektedir.Hangi milliyeti ve hangi etnik grupları öne çıkardıklarını bilirseniz düşmanlıklarının ne manaya geldiğini anlarsınız. Allah böylelerinden "Türk"ü esirgesin!” şeklinde ifadeler kullanıyor. Tekin, bu sözleriyle hem Hrant Dink’i ve kendisinden daha sinsi olduğunu söylediği Etyen Mahçupyan’ı Türk düşmanı olarak tanıtıyor ve hedef gösteriyor.

Sayfa: 11  Etiketler: hedef gösterme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.