ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
hedef olarak gösterme Düşmanlık / Savaş Söylemi nefret öznesi haline getirme simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) tehdit ikincileştirme olumsu atıf önyargıları pekiştirme aşagılama ırkçılık ayrımcılık düşamnlık/savaş söylemi düşmanlık/savaş söylemi hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme)
gönüllü olmak istiyorum
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Türkiye'de oynanan tiyatro
 16.05.2012


Mehmet Kadri Sayılgan

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları Yönetmeliği’ne getirilen değişikliğe protesto edenlere yönelik ağır hakaretler içeren yazısında, Mehmet Kadri Sayılgan, erotik ve pornografik bulduğu için olumsuzladığı oyunların “sapkın homoseksüel yabancı yazarların” yazdığını belirterek eşcinselleri sapkın olarak tanımlıyor. “Yahudi güdümündeki, sapık ideoloji mensubu bazı yazarların ahlaksız eserleri” gibi birçok ifadesiyle Yahudilere hakaret ediyor. Baştan aşağı nefret söylemi ile kaleme alınmış bu yazıda söz konusu kimlikler “yabancı” konumuna yerleştirilerek ötekileştiriliyor.

Sayfa: 15  Etiketler: asagilama, hakaret, otekilestirme,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.