ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
tehdit etmek bir kimliği yok sayma değersizleştirme damgalama transfobi yaş ayrımcılığı Kürt tehdit unsure olarak gösterme dü?manlyk hakaret,aşağılama yükleme çarpıtma abartme düşmanlık/savaş söylemi hedef gösterme ,ötekileştirme (Simgeleştirme)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Kurana Aykırı Hareket Edenler Bin Kere Fatiha Okusanız Kaç Yazar
 18.06.2012


Fikri Atılbaz

Fikri Atılbaz, Müslüman olmayanlara ve insan hakları savunucularına karşı ağır hakaretler ediyor; Türkiye için bir tehdit unsuru olduklarını ima ediyor. Kanun metnine “cami” yerine “ibadethane açılabilir” hükmünün konulmasından sonra ev kiliselerinin mantar gibi bittiğini söyleyerek kiliselerin açılmasını bir tehdit olarak sunuyor, misyonerlerin bedava İncil dağıtmasını ise bir suçmuş gibi gösteriyor. “Sivil şehitlik kavramını ortaya atıp, bu vatan için şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizle, emniyet güçlerimizi teröristle, Dink’le bir tutma yolunu açanlar.” şeklindeki ifadesiyle Hrant Dink’i Ermeni-Hıristiyan kimliğinden ötürü teröristle aynı konuma yerleştiriyor. Atılbaz, “Müslüman ezan okunan yerde, çan sesi altında ibadet etmek istemez. Hahamların amenleri arasında amin seslerinin kaynamasına dayanamaz.” gibi ifadeleriyle dine dayalı ayrımcılık yapıyor. Yazısının sonunda, “Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. …” şeklinde alıntıladığı ayet ile dini kullanarak dine dayalı düşmanlık üretiyor.

Sayfa: 11  Etiketler: asagilama, dusmanlik, hakaret,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.