ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
tehdit algısı oluşturma ayrımcı söylem tehdit etme şiddeti meşrulaştırma homofobi aşağılama tehdit etmek genellemm hedef gösterme, düşmanlı olumsuzlama aşağılama yanıltma abartma/yükleme/çarpıtma ötekileştirme,(Simgeleştirme) abartma/yükleme/çarpitma- simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma)
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  bizim seçtiklerimiz  
 
Gâvurluğa davet eden cemaat
 28.06.2012


Muharrem Bayraktar

Muharrem Bayraktar, “Gâvurluğa davet eden cemaat” başlıklı yazısında, okuyanların inanamayacaklarını, şok olacaklarını söylediği bir olayı aktarıyor. İsim vermeden anlatmayı tercih ettiği olay, Romanya’da bir bakanın oğlunun, Türkiye’den Romanya’ya giden “önemli bir cemaatin önemli isimlerinden birine” Müslüman olmak istediğini söylemesini konu alıyor. “Cemaatin abisi” konumundaki kişiyse, kendisine babasının önemli bir isim olduğunu, Müslüman olduğu duyulursa hizmetlerinin zarar göreceğini söylüyor. Bayraktar, bu olaya, “Romanyalı delikanlı da "gâvur" olarak yaşamaya devam eder. Böylece bu "İslami cemaat"; dünyanın her yanına "hizmet" getirme iddiasında olan bu cemaat, kendi menfaatleri uğruna insanların gâvur olarak kalmalarına vesile olur.” ifadesiyle tepki gösteriyor. Bayraktar, bu ifadeleriyle Müslümanlığı yüceltirken Müslüman olmayanlara hakaret ediyor.

Sayfa: 1  Etiketler: aşağılama, hakaret,

 

Yazara Mesaj Gönder
yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.