ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
simgelestirme (dogal kimlik ögesini asagilama unsuru olarak kullanma) eşcinsellik çarpıtma,aşağılama düşmanlaştırmak halklar arasındaki düşmanlığı körükleme bağlantı yoluyla suçlama abarma savas söylemi Ermeni suç ile ilişkilendirme Hristiyan çarpıtma,düşmanlık kriminalize etme çarpıtma; hakaret düşmanlık ve savaş söylemi
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  sizden gelenler  
 
Kürtçe Ölüme Kadın Tahriki
 12.02.2010


Melih Altınok

Spot: Ankara?da bir barda Kürtçe şarkı söyleyen gence kızıp yanındaki polislere ?Sıkın şunlara? diyen Sinem Uludağ, Kumkapı cinayeti faili Zeynep Uludağ?ın kardeşi çıktı.

Olayda tahriğin kadınlıkla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen "kadın tahriki" denerek suçlu kadınmış gibi gösteriliyor ve kadın ötekileştirilerek aşağılanıyor.


Sayfa: 1  Etiketler:

 

yorumlar [toplam 3 yorum] yorum yaz
Atilla     29.04.2010 01:34:54
Haberde tahriğin kadınlıkla ilgisi olduğu ima edilmiyor, katil zanlısına ek olarak "ne biçim erkeksiniz, sıkın şunlara" sözü ile cinayete tahrik eden bir kadının da var olduğundan bahsedilmiş söz konusu haberde. Bu kişi için "kadın" değil de "insan" mı denmeliydi yoksa?
tedirgin     29.04.2010 11:40:10
Başlıkta alenen yanlış yönlendirme var. "kadın tahriki" cinayetin kadın yüzünden işlenmiş olduğu izlenimini doğuruyor. Oysa mesele Kürtçe meselesi. Haberi okutmak için sıklıl yapılan tipik bir kadın unsuru koymaya çalışma işi.
Nefret söylemi olmasa da yaftalayıcı ve yükleme yapıyor.
Önder     03.05.2011 08:26:45
Yine Tarafın anlamsız Başlık zorlaması. bu başlıkları tek bir kişinin attığından endişeliyim
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.