ana sayfa
proje hakkında
taranan gazeteler
nefret söylemi
forum
linkler
iletişim
english
         
nefret söylemi türleri
genelleme yolu ile aşağılama tehdit unsuru olarak hedef gösterme hakaret. simgelestirme toplumsal ön yargıların pekiştirilmesi hakaret etme ötekilestirme hedef olarak gösterme ötekileştirme, savaş çarpıtma,tehdit unsuru olarak gösterme doğal kimlik öğesini aşağılama unsuru olarak kullanma halklar arası düşmanlığı körükleme kışkırtma
haber bildirmek istiyorum
Haftalik e-bültene üye olmak için
  araştırmalar  
 
HABER DİLİNDE AYRIMCILIK VE NEFRET SÖYLEMİ ATÖLYE ÇALIŞMASI ÇAĞRISI
Uluslararası Hrant Dink Vakfı 20.02.2010


Uluslararası Hrant Dink Vakfı olarak Avrupa Komisyonu, Friedrich Naumann Vakfı ve Global Dialogue desteğiyle yürütmekte olduğumuz Medyada Nefret Söyleminin İzlenmesi başlıklı proje kapsamında 27 Şubat 2009 tarihinde Istanbul?da bir atölye çalışma düzenliyoruz.

Proje, 12 ay boyunca ulusal gazetelerin belirli bir takvime bağlı olarak izlenmesi ve raporlanmasının yanı sıra, Türkiye?de nefret söylemi kavramının kapsamı ve önlenmesi için neler yapılabileceği üzerine bir tartışma alanı açmayı hedefliyor.

Bu çalışma kapsamında, haber yazımında ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi tetikleyen dil, medyada çeşitlilik ve hak odaklı gazetecilik konularını kapsayacak bir atölye çalışması düzenliyoruz.

Medya çalışanlarına yönelik tam gün sürecek bu atölye çalışmasına katılmak isteyenlerin info@nefretsoylemi.org adresine isimleri ve kendileriyle ilgili kısa bir bilgiyi iletmeleri halinde, program ve toplantı mekanıyla ilgili detaylar kendilerine bildirilecek.

Katılım için yapılacak başvuruların sayısının 25?i aşması halinde, önümüzdeki ay ikinci bir atölye çalışması düzenlenecek.

Etiketler:


 

yorumlar [toplam 0 yorum] yorum yaz
henüz yorum yazılmamış.
 
     
Bu proje Friedrich Naumann Vakfı ve MYMEDIA/Niras tarafından desteklenmektedir. Sitede yer alan görüşler, destekçilerin görüşlerini yansıtmamaktadır.       destekleyen kurumlar
  powered by sinaps iletisim   Hrant Dink Vakfı © 2011. Tüm hakları saklıdır.